Nometnes mērķis bija jaunu zināšanu un prasmju apguve, radošās un individuālās pašizaugsmes veicināšana nometnes dalībniekiem. Nometnes plānotā mērķa grupa bija 20 Madonas novada bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Nometnē piedalījās bērni no Bērzaunes, Kalsnavas, Mārcienas, Praulienas, Sarkaņu pagastiem, kā arī Madonas pilsētas.

Nometnes laikā dalībniekiem bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Nometnes pirmā diena tika aizvadīta iepazīšanās zīmē, lai pārējās nometnes dienās dalībnieki justos labi un droši. Jāteic, ka nometnes dalībnieki ļoti ātri spēja sadraudzēties gan ar nometnes vadītājiem, gan savstarpēji, tādēļ nometnes atmosfēra visas piecas dienas bija ļoti draudzīga un jautra. Nometnes pirmajā dienā tika veidota arī nometnes simbolika. Kas gan ir nometne bez sava karoga? Nometes dalībnieki ļoti radoši un atbildīgi izveidoja nometnes karogu, kas katru rīt tika celts karoga mastā un vakarā nolaists, dziedot nometnes himnu. Pirmās dienas izskaņā dalībniekiem bija jāpierāda sevi nometnes iesvētībās, lai kļūtu par īstiem nometniekiem. Uzdevumi bija dažādi - gan sportiski, gan tādi, kuros nācās atcerēties iepriekš apgūtās zināšanas skolā.

Nometnes otrā diena, lai arī sākās nedaudz miegaini, izvērtās ļoti radoša un sportiska. Pirmajā dienas cēlienā nometnieki piedalījās trīs dažādās radošajās darbnīcās - veidoja īpašos nometnes t-kreklus, auduma maisiņus, kā arī nometnes rokassprādzes, kā arī iesāka darbu pie savas nometnes grāmatas. Tā kā nometnes dalībnieki bija ļoti atraktīvi, tad dienas turpinājumā bija netradicionālās sporta spēles, kur dalībnieki varēja izkustēties dažādās jautrās disciplīnās. Vakara noslēgumā dalībniekiem tika organizēts īpašais kino vakars.

Trešā diena nometnē sākās ar tradicionālo rīta rosmi, lai aizgaiņātu miegu un pilnvērtīgi varētu iesaistīties dienas plānotajās aktivitātes. Dienas pirmajā daļā pie nometniekiem ciemos bija Cēsu Zinātnes centra Zinoo pārstāve, kura nometniekiem iemācīja būvēt savas gaisa raķetes, kā arī robotus. Noslēgumā ikvienam bija iespēja piedalīties eksperimentu šovā, kur notika zili brīnumi un elpa aizrāvās ikvienam. Dienas turpinājumā dalībniekiem bija jāpierāda savas spējas dažādu objektu atrašanā piedaloties foto orientēšanās sacensībās, savukārt vakarā dalībnieki rakstīja īpašās vēstules mājiniekiem, kā arī piedalījās dažādās komandu saliedējošās spēlēs.

Nemanot piesteidzās arī nometnes pirmspēdējā diena, kad rīta cēlienā nometnes dalībnieki devās pārgājienā un apmeklēja zemnieku saimniecību “Ielāpi”, kur dalībniekiem bija iespēja izliet savu īpašo vaska svecīti, kā arī uzvārīt ziepes. Atgriežoties nometnes norises vietā dalībnieki sāka gatavoties īpašajam vakara notikumam - naktstrasītei. Naktstrasītē dalībniekiem bija jāveic dažādi uzdevumi. Lai arī dalībnieki trasē devās, saulei rietot, uzdevumi tika pievarēti neticami ātri un pārliecinoši.

Nometnes pēdējā diena iesākās ar piemiņas lietu gatavošanu dalībnieku vidū. Dienas turpinājumā dalībniekiem bija iespēja apgūt dažādu ēdienu gatavošanu kopā ar zemnieku saimniecības “Aizupes” vadītāju Silviju, kā arī apgūt golfa spēles pamatus pļavu golfa laukumā “Kalnozoli” kopā ar Raivo. Nemanot jau bija pienācis arī laiks kopīgajam vakaram kopā ar vecākiem, kad atskatījāmies uz nometnē piedzīvoto, kā arī svinīgi noslēdzām nometni, nolaižot nometnes karogu, kā arī katrs dalībnieks saņēma apliecinājumu par dalību nometnē.

Nometne nebūtu iespējama bez darba grupas, kura plānoja un īstenoja nometnes programmu. Sirsnīgs paldies nometnes audzinātājām - Anitai Kidalai un Madarai Parmai, viņu palīgiem - Adrijai Kairei, Danielai Rudenei, Laurai Paškovai, Sandijai Sergejevai. Paldies sakām arī viesu nama Šubrakkrasti saimniekiem, kuri sniedza iespēju izdzīvot nometni tieši pie viņiem. Īpašs paldies arī Vestienas pamatskolas pavārītēm, kuras rūpējās, lai ikviens nometnieks būtu pāēdis un uzņēmis enerģiju nometnes turpmākajām aktivitātēm. Paldies arī Bērzaunes pagasta pārvaldei par atsaucību. Kā arī paldies Madonas novada pašvaldībai par sniegto atbalstu nometnes organizēšanā un realizēšanā.

Foto no nometnes

Nometnes vadītāja Iluta Kārkliņa