Pirmā domnīcas diena paskrēja nemanot, jo interesantas un aizraujošas iepazīšanās aktivitātes bija sagatavojis Jēkabs Vanags. Kā atzina jaunieši bija ļoti jautri, bija gan jābūt aktīviem, gan jāsastrādājas, lai tiku galā ar sagatavotajiem uzdevumiem. Kad jaunieši savā starpā bija kļuvuši daudz atvērtāki, pie viņiem ciemos ieradās Ligita Millere, kura pārstāv biedrību “Jauniešu akadēmija Pacelt Pasauli”. Kopā ar Ligitu jaunieši pievērsās ļoti nopietnam jautājumam – mērķiem. Kopīgi tika diskutēts, kādēļ ir nepieciešami, mērķi, ka tos sasniegt. Katrs jaunietis izveidoja savu mērķu karti, kurā izvirzīja mērķi, kā arī plānoja, kas būtu jādara, lai to sasniegtu. Vakara noslēgumā jauniešiem bija atraktīvas komandu spēles, kurās bija iespēja pārbaudīt, vai cits citam uzticas, kā arī cik radoši ir, lai tiktu galā ar sagatavotajiem uzdevumiem.

Domnīcas otrā diena sākās ar aktīvu rīta rosmi, ko vadīja paši jaunieši. Paēduši brokastis, jaunieši ciemos sagaidīja Antru Sloku – Jakovļevu, no apmācību centra “EGO centrs”. Antra jauniešiem bija sagatavojusi nodarbību “Komunikācijas māksla ar sevi un citiem”. Nodarbības laikā jauniešiem bija iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus un saņemt uz tiem jautājumu, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs, lai izprastu komunikācijas mākslu. Turpinājumā jauniešus atraktīvās aktivitātēs iesaistīja biznesa augstskolas "Turība" studentes, Diāna Beļska, Beāte Kampare, Madara Melbārde, Agrita Aizstrauta. Meitenes iepazīstināja ar Erasmus+ programmu un savu pieredzi tajā, kā arī izglītojošā aktivitātē par Latviju. Un vakara noslēgumā "Vakara jampadracī" ierāva Simona Bogdanova, kura jauniešiem lika nedaudz izkāpt no komforta zonas, pārvarēt uztraukumu un sadarboties komandā. Un pašā vakarā jaunieši devās ilgi gaidītājā nakts orientēšanās skrējienā un centās atrast sagatavotos kontrolpunktus.

Trešā domnīcas diena pienāca dzestra un miglaina, bet tas dalībniekiem netraucēja būt pozitīviem. Dienas laikā dalībnieki padarīja nepadarītos darbiņus. Kā atzina dalībnieki, domnīca paskrēja nemanot, bet tika gūtas jaunas zināšanas, satikti un iegūti jauni draugi, pārvarēts uztraukums uzstājoties, attīstīta prasme sadarbojoties komandā un individuāli. Patiess prieks par visiem dalībniekiem, kuri uzdrīkstējās piedalīties!

Sirsnīgs paldies ikvienam, kas palīdzēja tapt šīm jauniešu apmācībām, kā arī paldies Vestienas pamatskolas pavārītēm, kuras rūpējās, lai dalībniekiem būtu spēcinošākās brokastis, garšīgākās pusdienas, gardākās vakariņas, saldākās naksniņas.

Apmācības tika īstenotas Madonas novada pašvaldības nevalstisko organizāciju projektu konkursa 2018 ietvaros.

Foto atskats šeit.